Wyjście do sadu

08.05.2023- Zajęcia w sadzie.

Uczniowie klasy 1d i 6b uczestniczyli w wycieczce do sadu. Podczas warsztatów uczniowie zostali podzieleni na dwa zespoły „młodszych” i „starszych”. Uczniowie młodsi mieli okazję rozpoznawać drzewa owocowe, obserwować rośliny z bliska, szukać podobieństw i różnic w budowie młodego i dojrzałego drzewa jabłoni i czereśni, poznali budowę jabłka oraz dowiedzieli się jak wygląda ciężka praca w sadzie. Uczniowie „starsi” z klasy 6b w trakcie zajęć utrwalali wiedzę z budowy rośliny, przypominając sobie funkcje poszczególnych organów roślinnych, omówiliśmy szczegółowo budowę kwiatu, rozmnażanie roślin i nie zabrakło również informacji o ważnej roli zapylaczy i ich ochronie. Zwieńczeniem wycieczki było wspólne sadzenie drzew, ognisko oraz zabawy, które z pewnością były okazją do wzajemnej integracji. Serdecznie dziękujemy Pani Kamili i Andrzejowi Matuszewskim za zaproszenie, serdeczne przyjęcia nas oraz za ciekawostki przyrodnicze, które mogli usłyszeć nasi uczniowie.

Organizatorzy: Małgorzata Grzelczak, Arkadiusz Dobosz
Skip to content