XXI Powiatowy Konkurs Recytatorski „ Wpisani w historię”

7 listopada w Domu Parafialnym w Kórniku odbył się XXI Powiatowy Konkurs Recytatorski „Wpisani w Historię”. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Aleksandra Matysiak z klasy 1b i Julia Matysiak z klasy 3c – laureatki Szkolnego Konkursu Recytatorskiego „Wpisani w historię”. Tematem przewodnim konkursu była różnorodność świata zwierzęcego w poezji. Aleksandra pięknie recytowała wiersz Juliana Tuwima „Spóźniony słowik”, Julia zaprezentowała wiersz Jana Brzechwy„ Ryby, żaby i raki”. Konkurs zakończył się dla jednej z naszych recytatorek sukcesem. Ola zdobyła II miejsce! W nagrodę 11 listopada na zamku w Kórniku ponownie zaprezentowała swoje umiejętności recytatorskie, tym razem dla większego grona i odebrała dyplom i nagrodę. Serdecznie gratulujemy Oli i Julii pięknego występu.

Organizatorki: Agnieszka Rzońca-Tomczak i Arleta Rauk

Skip to content