„Zielona szkoła” w Łysym Młynie i na ścieżce edukacyjnej w Radojewie.

7 i  9 września uczniowie klas szóstych uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych w Ośrodku Edukacji Leśnej „Łysy Młyn” oraz  na ścieżce edukacyjnej w Radojewie.
Realizowany od jedenastu lat projekt „Zielona Szkoła” umożliwia uczniom wszechstronny rozwój zainteresowań przyrodniczych w niezwykłych miejscach. Podczas zajęć w grupach młodzi przyrodnicy mają okazję kształtować umiejętności komunikacji, współpracy, odpowiedzialności oraz zdrowej rywalizacji. Przy tej okazji doskonale utrwalają i poszerzają wiadomości biologiczno-chemiczne, rozwijają myślenie naukowe i krytyczne oraz proekologiczną postawę. 
W tej edycji zadania dla uczniów związane były z rozpoznawaniem gatunków drzew, badaniem właściwości drewna, wykrywaniem odczynów substancji oraz składników pokarmowych. Kolejne dotyczyły poznania budowy i rodzajów piór, przystosowań ptaków do lotu, obserwacji rozwoju owadów oraz samodzielnego wykonywania preparatów mikroskopowych. Dzięki temu uczestnicy zajęć sprawdzali znajomość budowy komórki roślinnej oraz doskonalili umiejętności obserwacyjne.
Drugą część zajęć stanowiła gra terenowa przeprowadzona w zabytkowym parku w Radojewie. Uczestnicy podążając ścieżką edukacyjną poznawali historię parku, jego faunę i florę oraz realizowali zadania zawarte na tablicach informacyjnych. Za poprawne wykonanie zadań w ośrodku oraz na ścieżce edukacyjnej grupy zyskiwały „cukierkowe” punkty. Podczas podsumowania całości zajęć  najlepsi przyrodnicy otrzymali najwyższe oceny oraz materiały edukacyjne. 
Zajęcia prowadzone były wspólnie przez nauczycieli Agnieszkę Półchłopek i Arkadiusza Dobosza oraz edukatorkę Karolinę Prange.

Organizatorka projektu: Agnieszka Półchłopek

Skip to content