Autor: Remigiusz Niezgódka

Konkurs ortograficzny dla klas 1-3 rozstrzygnięty

Spośród 45 uczniów, którzy wzięli udział w Szkolnym Konkursie Ortograficznym klas 1-3 wyłoniono zwycięzców! 

Mistrzami Ortografii klas 1 zostali ex aequo: Ignacy Szczepański 1a, Liliana Hryciuk 1c i Hanna Malinowska 1c.

Tytuł Mistrza Ortografii klas 2 zdobył Julian Malinowski 2a, a Mistrzem Ortografii klas 3 została Nadia Skrzypczak 3d! Depcząc mistrzom po piętach wyróżnienie zdobyli: Anna Gabryelewicz 1a, Feliks Magdziak 1a, Witold Maroń 1b, Filip Majchrzak 1b, Jakub Wachowiak 2a, Hanna Adamczak 2a, Błażej Stołowski 2d, Julia Matysiak 3c, Zuzanna Kowalska 3b.

Gratulacje!

Radzie Rodziców dziękujemy za przygotowanie nagród 

Organizatorki: Weronika Janicka, Danuta Turajska

Konkurs ortograficzny dla klas 1-3 rozstrzygnięty Dowiedz się więcej »

„POSZUKIWANIE PANA RABBITA”

Tuż przed Świętami Wielkiej Nocy w naszej szkole było ogromne zamieszanie pt. „POSZUKIWANIE PANA RABBITA” Uczniowie klasy 2B także podjęli się tego trudu wykonując po drodze bardzo ciekawe zadania. Z uśmiechem ogłaszamy, że co prawda samego Pana Rabbita nie udało się osobiście spotkać…ale koszyczek z niespodziankami TAK! BARDZO DZIĘKUJEMY! W ten dzień mieliśmy też czas, aby spędzić wspólne chwile przy grach planszowych, koleżeńskich rozmowach 🙂

Anna Stelmach

„POSZUKIWANIE PANA RABBITA” Dowiedz się więcej »

Wiosenne warsztaty w Arboretum w Kórniku

Dnia 28 marca klasa 2a wybrała się na warsztaty edukacyjne, których celem  był spacer po parku i sprawdzenie: ,,Czy wiosna budzi się już do życia”. Po Arboretum oprowadzał nas pan przewodnik, który ciekawie opowiadał o rosnących tam drzewach i roślinach. Wspólnie szukaliśmy pierwszych oznak wiosny. Choć pogoda nie dopisała bo trochę wiało i padał śnieg to park o tej porze roku był przepiękny co uwieczniliśmy na zdjęciach. W drugiej części warsztatów uczniowie wypełniali karty pracy, poznawali budowę kwiatu, budowę drzewa oraz grali  w gry edukacyjne.

Joanna Potocka, Lidia Krzywińska- Lipiec

Wiosenne warsztaty w Arboretum w Kórniku Dowiedz się więcej »

Poczuj chemię do chemii, czyli zajęcia w Centrum Chemii w Toruniu

28 marca grupa 25 uczniów o zainteresowaniach chemicznych z kl. 7-8 Szkoły Podstawowej nr 2 w Kórniku wyjechała do Torunia na zajęcia laboratoryjne, w ramach realizowanej innowacji . 
W Centrum Chemii młodzi pasjonaci rozpoczęli eksperymentowanie od „Kuchni MoleCOOLarnej” – odważali i wykonywali mieszaniny reagentów zawierających, między innymi, soki owocowe. Następnie korzystając z techniki małej skali, tworzyli wężyki, kuleczk i inne kształty pozwalające wykonać fantazyjne kompozycje. Wszystkie elementy były równie piękne, jak i jadalne. Druga godzina warsztatów była iście „pirotechniczna”. Wszystkie wykonywane w parach reakcje spalania butanu, etynu, alkoholu dotyczyły obserwacji przemian egzotermicznych, płomieniowych, wnioskowania i pisania równań reakcji. W trzeciej części zajęć odbyły się zaskakujące pokazy spalania butanu. 
Dla naszych uczniów, prowadząca zajęcia p. Dominika Strutyńska, wykonała ekscytujące doświadczenie o nazwie „ręce proroka” . Po wyjaśnieniu zasad bezpieczeństwa uczestnicy mogli również  je wykonać. 
Kolejne warsztaty, dotyczące cukru i jego właściwości, realizowane były w Manufakturze Słodyczy. Tym razem nasi uczniowie własnoręcznie wykonywali z masy sacharozowo-glukozowej kolorowe lizaki. Dodatkowym słodkim akcentem były zakupy tradycyjnych toruńskich pierników oraz spacer z przewodnikiem pięknymi, historycznymi uliczkami Starówki.
      To fascynujące naukowo spotkanie z wielką chemią w małej skali zostanie już na zawsze w pamięci uczestników.
     Realizacja zajęć laboratoryjnych w toruńskim  Centrum Chemii została dofinansowana z grantu edukacyjnego Wydziału Ochrony Środowiska naszej gminy, za co dziękują młodzi chemicy, organizatorki – Agnieszka Półchłopek, Danuta Koszarek-Szternel oraz opiekun wycieczki Rafał Kuchno.

Opracowała: Agnieszka Półchłopek

Poczuj chemię do chemii, czyli zajęcia w Centrum Chemii w Toruniu Dowiedz się więcej »

Wyniki konkursu plastycznego pt.„Kartka wielkanocna”

Dnia 3 kwietnia 2023 r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny pt.„Kartka wielkanocna”.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas 1-3. Konkurs miał na celu rozwijanie zdolności i kreatywności uczniów. Uczestnicy wykazali się wyobraźnią i pomysłowością. Jury oceniając prace wzięło pod uwagę oryginalność pomysłu, estetykę i samodzielność wykonania. 

A oto laureaci:

I miejsce – Wojciech Siejak, klasa 3a

II miejsce – Marianna Szmechel, klasa1c

III miejsce – Olaf Pawłowski, klasa1d

wyróżnienie – Jan Szpaczko, klasa 3a

Zwycięzców uhonorowano dyplomami i nagrodami.

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy.

Z okazji Świąt Wielkanocnych kartki z życzeniami zostały przekazane podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy „Gościnni” w Kórniku.

Aleksandra Piątkiewicz

Wyniki konkursu plastycznego pt.„Kartka wielkanocna” Dowiedz się więcej »

Przewijanie do góry