Frohe Ostern na kółkach języka niemieckiego!

Uczniowie z klas 4 i 5 uczeszczający na dodatkowe zajęcia z języka niemieckiego ostanio zapoznawali się z tradycjami związanymi z Wielkanocą (Ostern) w Niemczech. Dowiedzieli się,  że Święta Wielkanocne przypadają tak samo, jak w Polsce w kwietniu. Na stołach goszczą głównie jajka (Eier) i dania z baraniny oraz wypieki drożdżowe i serniki (Käsekuchen). Symbolem Wielkiej Nocy w Niemczech jest baran, zając i oczywiście jajko. Oprócz tego poznali i śpiewali niemiecką piosenkę      „Frohe Ostern”. Na koniec przygotowali dla swoich bliskich piękne kartki świąteczne z życzeniami w j.niemieckim (Osterkarte), które można podziwiać na załączonych zdjęciach.

Zapraszam do obejrzenia oraz korzystając z okazji życzę wszystkim zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych – Frohe Ostern!🐰😊🐣

Opracowała: Paulina Tórz

Skip to content