Klasa 8c z wizytą w bibliotece publicznej.

Dnia 22 grudnia 2022r.klasa 8c odwiedziła bibliotekę publiczną w Kórniku.Celem wizyty było obejrzenie szopek bożonarodzeniowych.Wśród bogatego zbioru zestawów oraz pojedynczych figurek, pochodzących ze znanych oraz anonimowych warsztatów europejskich, wyróżniały się szopki pochodzące z Afryki i Ameryki Południowej.Właścicielem prezentowanych na wystawie szopek jest pan Grzegorz Sztymala.

Dzięki uprzejmości Pani kierownik biblioteki Klaudyny Przybylskiej-Pawłowskiej uczniowie mogli nie tylko obejrzeć ale i posłuchać niesamowitych opowieści związanych z powstawaniem szopek.Pani Klaudyna opowiadała bardzo ciekawie tak ,że uczniowie chętnie słuchali.

Na koniec Pani kierownik obdarowała uczniów słodkimi upominkami.Bardzo dziękujemy raz jeszcze za interesujące spotkanie a poniżej zapraszam do foto relacji.

Opracowała: Paulina Tórz

Skip to content