Wycieczka do Szreniawy klasy 0a

We wtorek 13 grudnia uczniowie klasy 0a wybrali się na wycieczkę do Muzeum Rolnictwa w Szreniawie na warsztaty związane z obchodami Świąt Bożego Narodzenia. Na początku dzieci uczestniczyły w przedstawieniu świątecznym Dobrego Teatru „Jak Mrozik i Śnieżyczka przygotowywali wyjątkowe prezenty”. Następnie wzięli udział w zajęciach plastycznych i samodzielnie malowali bombki choinkowe, które potem zabrali do swoich domów. Po wspólnym śniadaniu z ciepłą herbatką dzieci przeszły na straganiki świąteczne gdzie można było zakupić rękodzieło na prezent lub dekoracje do domu. Kolejnym punktem była wizyta w żywej części muzeum czyli w oborach, gdzie uczniowie mogli podziwiać zwierzęta hodowlane: konie, kozy, owce, świnie i wielkiego 1,5 tonowego woła. Po tak emocjonującym dniu, wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do szkoły. 

Agnieszka Szary

Skip to content