Z okazji Dnia Ziemi przypadającego na 22 kwietnia, uczniowie klasy 1d celebrowali ten dzień poprzez zielony element ubrania. Tym akcentem, zaznaczyli jak ważne jest dla nich środowisko, w którym żyjemy. Tego dnia uczniowie rozwiązywali quizy oraz oglądali ciekawe projekcje filmów edukacyjnych. Jednak dla całej klasy najważniejszym celem było – stworzyć „zieloną drużynę”.
Dnia 27 kwietnia w naszej placówce odbył się „Szkolny Konkurs Recytatorski” dla klas 1-3.
Celem konkursu była popularyzacja polskiej poezji dziecięcej oraz rozwijanie zainteresowań literackich. Zadanie konkursowe polegało na pamięciowym opanowaniu, wybranego przez uczestnika wiersza i wyrecytowaniu jego treści przed komisją konkursową.
W rywalizacji o miejsca na podium wzięło udział dwudziestu uczniów. Każdy z uczestników, najlepiej jak potrafił, zaprezentował swoje umiejętności recytatorskie i aktorskie, co niejednokrotnie zaskoczyło jury. Po zakończeniu konkursu nastąpiły burzliwe obrady komisji, która wytypowała zwycięzców.
Oto oni:
I miejsce Aleksandra Matysiak kl. 1c
II miejsce Julia Matysiak kl. 3 c
III miejsce Antonina Jakubiak 1c
Podczas ogłoszenia wyników, uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy zostali nagrodzeni upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców działającą przy naszej szkole.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy odwagi, życzymy dalszych sukcesów i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach recytatorskich.
W naszej Szkole obchodzony był po raz pierwszy „Tydzień Biblijny” w dniach od 24 do 28 kwietnia 2023r. W ramach tego tygodnia nasi uczniowie podjęli się wspólnego przepisywania Pisma Świętego. W tym roku była to Ewangelia wg Św. Jana oraz 1 i 2 rozdział Dziejów Apostolskich nawiązujących do obecnie przeżywanego w Kościele okresu wielkanocnego.
Dzieci przepisywały fragmenty do „Księgi Słowa Bożego” wyłożonej w holu szkoły.
Dzięki temu uczniowie poczuli się jak dawniejsi skrybowie zajmujący się własnoręcznym przepisywaniem ksiąg:) Chętnych osób nie brakowało!:). Kolejną odsłoną tej akcji było wykonanie zdjęcia lub selfie z Pismem Świętym. Uczniowie mieli okazję spotykania się z żywym Słowem Bożym, które w formie krótkich zdań były rozmieszczone w rożnych częściach budynku szkolnego.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za aktywne włączenie się w obchody „Tygodnia Biblijnego”.
Dnia 28 kwietnia bieżącego roku uczniowie klas ósmych mieli możliwość uczestniczenia w trzecim spotkaniu w cyklu: Moja przyszłość-zawód moich marzeń. Dzięki uprzejmości Biblioteki Publicznej w Bninie uczniowie naszej szkoły mogli się spotkać z Panem Bartkiem Zakrzewskim,który bardzo ciekawie opowiadał o swoim zawodzie fizjoterapeuty. Uczniowie chętnie słuchali, zadawali pytania a na koniec z chęcią zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.
Dziękuję w imieniu swoim i uczniów za wyjątkowe spotkanie i czekamy na następne 😊
W ramach akcji ” Spacerkiem po Bninie” w dniach 25 – 26.04.2023 r. klasy 3 odwiedziły Izbę Pamiątek Regionalnych. Pan Kazimierz Krawiarz opowiadał ciekawie i przejmująco o historii Bnina i naszej rodowitej mieszkance Wisławie Szymborskiej. Izba Pamiątek Regionalnych kryje wiele skarbów, które przez lata kolekcjonował pan Krawiarz. Fascynujący człowiek, któremu nie jest obojętny żaden eksponat a co za tym idzie historia naszej miejscowości. Dzięki niemu dowiedzieliśmy się, że Bnin jest najstarszą miejscowością w Polsce a zapiski o nim datuje się już na 2800 lat temu. Osobna izba poświęcona Wisławie Szymborskiej zawiera wszystko co udało się zebrać na jej temat. Nasz przewodnik podzielił się ciekawymi historiami z życia państwa Szymborskich. Przez całą podróż po historii Bnina pan podkreślał jak ważne jest kolekcjonowanie zdjęć i pamiątek z naszej młodości. Nigdy nie wiadomo czy pośród nas nie kryje się ktoś kto kiedyś tak, jak Wisława Szymborska będzie kimś sławnym i rozpoznawalnym na całym świecie. Na koniec Natalia – uczennica klasy 3a – zaszczyciła nas swoim pięknym głosem i w izbie poświęconej pamięci Wisławie Szymborskiej zaśpiewała piosenkę do wiersza autorki ” Nic dwa razy się nie zdarza”, a następnie wpisała się do księgi pamiątkowej, gdzie będzie umieszczone jej zdjęcie na pamiątkę tego wydarzenia. Tak uczciliśmy 100 – lecie urodzin Wielkiej Poetki. Organizatorzy akcji: Arleta Rauk, Aleksandra Piątkiewicz, Bożena Ciesiółka Opracowała: Arleta Rauk